Napisane przez dnia 04/06/2013 w Artykuły spożywcze | Brak komentarzy

Gerber i sprawa MOM w słoiczkach

Z produktów marki Gerber korzysta naprawdę wiele osób. Dania dla dzieci w słoiczkach mają wiele witamin, są zdrowe oraz ekologiczne. Ale czy zawsze tak było. Kwestia MOM w Gerber wzbudziła wiele wątpliwości wśród konsumentów, ale na szczęście udało się je szybko rozwiać. O co więc chodziło. Jakiś czas temu, a dokładnie w 2003 roku w sprzedaży pojawiły się dwa nowe produkty sygnowane marką Gerber.


mom w gerber

Foto: www.dzieciowo.pl

Były to dania w słoiczkach…

Były to dania w słoiczkach z mięsem drobiowym, które można było podawać dzieciom powyżej 6. miesiąca życia. Uwagę klientek zwrócił jednak skład tych słoiczków, a konkretniej mówiąc, zaniepokoiło je oznaczenie” MOM” znajdujące się przy mięsie z indyka. Czym jest” MOM”. To” mięso oddzielane mechanicznie”. Ci, którzy się troszkę orientują w temacie, wiedzą, że tego typu mięso nie jest najlepszej jakości i znajduje się głównie w parówkach drugiej kategorii. Nic zatem dziwnego, że klienci marki Gerber mocno się zaniepokoili. Ale w takich sytuacjach wyciąganie pochopnych wniosków też nie jest dobre. Marka Gerber szybko wyjaśniła zaistniałą sytuację. Na początku zaznaczono, iż MOM wykorzystano jedynie wobec korpusów używanego mięsa drobiowego, by nadać mu dobrą konsystencję.

gerber

Foto: www.swiatkwiatow.pl

Zapewniono, iż mięso nie zostało w żaden sposób zanieczyszczone (link), pochodzi z ekologicznych hodowli i jest bardzo dobre jakościowo. Świadczą o tym certyfikaty otrzymane na podstawie rygorystycznych testów, które przechodzi każdy słoiczek marki Gerber. Mimo wszystko, marka dbając o dobro konsumenta, wycofała ze sprzedaży te dania w 2011 roku.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>